خدمات پزشکی

جراحی رشد قد

جراحی افزایش قد
جراحی افزایش قد

جراحی افزایش قد

جراحی افزایش قد چیست ؟ آیا در سنین بالا میتوان دوباره رشد کرد ؟ آیا میتوان سن رشد را افزایش داد  ؟ آیا وقتی به سن 20 سالگی برسیم برای همیشه رشد خود را از دست داده ایم ؟ این سوالات برای افرادی که از کوتاهی قد رنج میبرند امروزه یک معضل بشمار میرود .  بسیار افرادی که حاضر بودند برای رشد 10 سانتی متر قد خود میلیون ها تومان هزینه کننده اما در آخر دست به خودکشی زده اند . کسانی که به دلیل موقعیت های کاری و ازدواج  و…. روند زندگی خود آرزو داشتند دوباره رشد کنند ولی راهی وجود نداشت که به آنها کمک کند امروز شاید هنوز بر این باور باشند که دیگر راهی نیست . اما نگران نباشید کلینیک بهار طب کاران اینجاست تا به شما بگوید تکنولوژی روز دنیا جدیدترین مت افزایش قد را روی کار آورده است . افزایش رشد قد با جراحی را شاید شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که مگر این ممکن است ؟!! به ما به شما میگوییم این امکان پذیر است و سالانه دهها بیماری به سوی ما رجوع میکنند تا این متد را تجربه کنند و کلیه عمل های ما موفقیت آمیز بوده است . در این برگه همراه ما باشید با افزایش رشد قد با جراحی  و هزینه عمل افزایش قد

جراحی افزایش قد

چرا عمل افزایش قد  ؟

به طور طبیعی  رشد قد دختران  تا 18 سالگی و پسران تا 20 سالگی ادامه خواهد داشت . بعد از اینکه صفحه رشد بسته شد هیچ راهی برای رشد دوباره قد وجود ندارد بجز جراحی . تمامی ورزش های کششی ، داروها ، برنامه های غذایی و… هر تبلیغی برای رشد دوباره قد میبینید بی فایده اند . تمامی پزشکان ارتوپد و متخصصین رشد  در جهان بر این باورند  که با بسته شدن صفحه رشد ،  افزایش دوباره طول استخوان ساق و ران پا غیر ممکن خواهد بود . اما آیا بشر راهی برای رشد دوباره قد کشف کرده است ؟؟؟ سالهاست که پزشکان ارتوپد با تجهیزات الیزاروف  و برش استخوان  و استفاده از فیکساتور الیزاروف روی این پروژه کار میکنند و اکنون در سرتاسر دنیا افزایش قد با جراحی به اثبات رسیده است . خوشبختانه در کشور عزیزمان ایران نیز تیم جراحی بهار طب کاران با بیش از 18 سال سابقه جراحی های ارتوپدی ، اکنون با 2 ثبت اختراع و 3 اظهارنامه ثبت اختراع در زمینه رشد قد ،  قادر به رشد دوباره استخوان ساق و ران پاهای شماست . تنها درمان کوتاهی قد  ، روی آوردن به جراحی افزایش قد است که  با تجهیزات الیزاروف و تجهیزات مدرن رشد  صورت میگیرد . 7 روش مدرن عمل افزایش قد وجود دارد که جزییات آن در ادامه توضیح داده میشود  . نه تنها جراحی قد رشد قطعی قد شما را  به همراه دارد ، بلکه روز به روز مدرنیزه تر شده و امروزه با حد اقل فیکساتورها و  پس از مدت زمان کوتاهی به قد دلخواه خود خواهید رسید .

افزایش قد با جراحی توسط بهار طب کاران

افزایش قد با جراحی توسط بهار طب کاران

افزایش قد با جراحی توسط بهار طب کاران

افزایش قد با جراحی توسط بهار طب کاران

جراحی افزایش قد به روش اسلایدینگ

جراحی افزایش قد به روش الیزاروف

جراحی افزایش قد به روش اسلایدینگ ترکیبی

جراحی افزایش قد به روش اسلایدینگ ترکیبی

پرسش و پاسخ های کوتاه جراحی افزایش قد

هزینه عمل افزایش قد چقدر است  ؟

مسئله هزینه عمل افزایش قد بسته به شرایط فرد ، سبک جراحی  و برخی مسائل روز پزشکی متفاوت میباشد . لذا برای استعلام هزینه های جراحی و مراقبت های قبل و بعد عمل حتما با شماره ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳   تماس حاصل نمایید .

حد اکثر افزایش قد با جراحی چند سانتی متر است  ؟

با توجه به تجربه جراحی های افزایش قد ، حد اکثر 20 سانتی متر رشد امکان پذیر است   .

تا چند ماه باید فیکساتور روی پا نصب باشد  ؟

فرد باید حد اقل 2 ماه فیکساتور رشد قد را تحمل کند .

عمل افزایش قد زیر نظر کدام پزشک انجام میشود ؟

عمل افزایش قد توسط تیم جراحی بهار طب کاران و زیر نظر مستقیم  جناب بهروز شاهین فر مخترع سبک نوین جراحی رشد  ارائه خواهد شد .

عمل افزایش قد در کدام بیمارستان انجام میشود ؟

کلیه جراحی های رشد بهار طب کاران در بیمارستان خصوصی صورت میگیرد .

در عمل رشد قد کدام استخوان برش میخورد  ؟

بسته به شرایط بیمار دارد . گاها پزشک جراح تشخیص میدهد استخوان ساق پا برش بخورد ، گاهی استخوان فمور یا همان استخوان ران و گاهی هر دو استخوان ساق و ران  (نیاز به معاینه حضوری)

آیا عمل افزایش قد روی بیماران دیابتی امکان پذیر است  ؟

بستگی به نتایج آزمایشات تعیین شده دارد . (نیاز به معاینه حضوری)

برای معاینه و سوالات مربوط به هزینه جراحی رشد قد با چه شماره ای تماس بگیرم ؟

کاربران عزیز میتوانند با شماره تماس ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳   در ساعات اداری تماس حاصل نمایند .

چه کسانی نمیتوانند عمل رشد قد انجام دهند  ؟

بیماری ها ، شرایط جسمانی و روحی  و مسئله هزینه عمل جراحی میتواند تعیین کند که فرد قادر به عمل جراحی خواهد بود یا خیر . (نیاز به معاینه حضوری)

چند روش جراحی برای افزایش قد وجود دارد  ؟

در بهار طب کاران 7 روش عمل افزایشی قد ارائه میشود که عبارتند از :   الیزاروف ، اسلایدینگ ، هیل ، LON ، کراس ، هیل ترکیبی (جدیدترین روش روز دنیا و اروپا ) ، اسلایدینگ ترکیبی

آیا بعد از 40 سالگی امکان رشد قد با جراحی وجود دارد  ؟

بله در هر رده سنی (با در نظر گرفتن شرایط جسمانی ) میتوان اقدام به عمل رشد قد کرد  .

معاینات اولیه جراحی رشد در کجا انجام میشود  ؟

مطب بهار طب کاران در تهرانسر با آدرس اعلامی سایت  قرار دارد  و کلیه معاینات اولیه در خود مرکز صورت میگیرد .

بهترین روش جراحی رشد قد چیست  ؟

هر کدام از سبک های جراحی بر اساس وضعیت مراجعه کننده است و  هر کدام در شرایط مختلفی میتواند بهترین گزینه باشد .  (نیاز به معاینه حضوری)

آیا دوره رشد باید زیر نظر پزشک باشد  ؟

بله حتما ، کل دوره رشد تا کسب نتیجه نهایی و انجام فیزیوتراپی های متعدد تماما زیر نظر پزشک بایستی قرار گیرد .

آیا بیمه شامل عمل افزایش قد میشود  ؟

خیر ، متاسفانه بیمه این نوع جراحی ها را پوشش نمیدهد .

اگر در مرکز دیگری عمل افزایش قد انجام داده باشیم میتوانیم برای معاینات دوره ای به بهار طب کاران مراجعه نماییم   ؟

اگر در مسیر درمان باشید خیر ، اما اگر مدت هاست که از جراحی شما سپری شده باشد میتوانید برای دریافت نوبت و معاینه با شماره  ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳    تماس حاصل نمایید .

جراحی افزایش قد برای چه کسانی است ؟

افزایش رشد قد با جراحی یک عمل زیبایی نیست . این مورد با جراحی بینی ، بوتاکس و ، کاشت مو و…. موارد مشابه متفاوت است . اگر شما قدتان کوتاه است و زندگی راحتی دارید دلیل نمیشود که جراحی افزایش قد را لازمه زندگی خود  بداند  .پیشنهاد ما برای جراحی افزایش قد به کسانی است که :

 • یکی از اندازم وی به  طور طبیعی به حد نساب رشد نکرده است
 • کسانی که با کوتاهی بیش از حد قد روبرو میباشند
 • کسانی که به شدت قد مناسب را برای موقعیت شغلی ، ازدواج و… موارد مشابه نیاز دارند

افزایش قد اندام کوتاه مادرزادی

کلینیک ارتوپدی بهار طب کاران به شما عزیزان کلیه خدمات جراحی زیر را در راستای خدمات ” افزایش رشد قد با جراحی  ”  به صورت کاملا تضمینی  برای کسانی که با کوتاهی مادرزادی اندام خود روبرو شده اند ارائه میکند .

 • جراحی انگشتان کوتاه مادرزادی
 • جراحی ساق کوتاه مادرزادی
 • جراحی یک دست کوتاه مادرزادی
 • جراحی یک پای کوتاه مادرزادی
 • جراحی ران کوتاه مادرزادی

جراحی رشد قد افراد کوتاه قامت

کسانی هستند که قد آنها زیر 150 سانتی متر میباشد . این افراد طبیعتا در جامعه بین دیگران که قرار میگیرند رنج میبرند چرا که میانگین قد ایرانیان 170 سانتی متر میباشد    و وقتی با قد زیر  150 سانتی متر در جامعه حضور داشته باشیم طبیعتا احساس کمبود میکنیم . این افزایش رشد قد با جراحی تنها راهیست که میتواند بعد از سن رشد روی این افراد جوابگو باشد . از این رو کلینیک بهار طب کاران برای شما یک مشاوره رایگان در نظر دارد تا بتوانیم کلیاتی این عمل جراحی را به شما عزیزان توضیح دهیم .

افزایش رشد قد با جراحی برای موقعیت های مختلف

گاهی افراد برای اینکه بتوانند در زندگی روزمره خود با ایوینت های مختلف به خوبی تعامل برقرار کند کوتاهی قد خود را یک معضل تلقی میکنند . از این رو مواردی هست که این افراد را مجاب میکند از جراحی افزایش قد برای به حد نساب رسیدن قد خود انتخاب کنند  . در کل ما برخی مزایای قد بلند در جامعه را بازگو میکنیم  :

 • موقعیت های ازدواج
 • موقعیت های استخدامی
 • موقعیت های ورزشی
 • موقعیت های اجتماعی باافراد دیگر ( شرکت در سمینارها ، همایش ها و….  )
جراحی پاهای پرانتزی با الیزاروف
جراحی افزایش قد

در جراحی رشد قد چند سانتی متر رشد میکنیم ؟

میانگین رشد افراد طی عمل جراحی در برش زانو ، رشد مفصلی و استخوان ها 5 تا 9 سانتی متر میباشد . متد افزایش قد یا اندام افراد که با تجهیزات الیزاروف پیش میرود

مراحل جراحی افزایش قد چیست  ؟

4 مرحله  طی روند عمل جراحی رشد قد باید انجام گردد که کلیه این مراحل زیر نظر متخصصین و فوق تخصص های کلییک تخصصی ارتوپدی   دنبال خواهد شد

 1. مشاوره بیمار با فوق تخصصی ارتوپدی بهار طب کاران
 2. عمل جراحی افزایش قد
 3. کشش
 4. تثبیت

عوارض عمل جراحی افزایش قد

با وجود پیشرفته ترین تجهیزات الیزاروف  و فوق تخصص های این عمل جراحی ، دستگاه های ارتوپدی بسیار پیشرفته مخصوص دوره های بعد از عمل جراحی و مرحله تثبیت ، اما عوارضی در انتظار شماست که باید تا بهبودی کامل تحت نظر متخصصی و پزشک مخصوص خود باشید . دکتر شاهین فر عوارض ناشی از عمل ناموفق  ، سهل انگاری پزشکان و فرتار بیمار با وضعیت جسمانی بعد از عمل  و عوارض طبیعی عمل جراحی را موارد زیر گزارش میکند  :

 • عفونت محل اتصال دستگاه به بدن
 • عاجز ماندن بیمار از انجام کارهای سنگین
 • عوارض درد استخوان  ، تورم نقطه عمل و مشکلات عصبی احتمالی
 • سختی و احساس درد در حرکت کردن تا بهبودی کامل
 • احتمال در رفتگی مفصل ( برای افرادی که از قبل دچار عارضه لگنی باشد  )

عمل رشد انگشت کوتاه مادرزادی

هزینه عمل افزایش قد چقدر است ؟

سوالی که مراجعه کنندگان انتظار دارند در اولین مشاوره خود به جواب آن برسند این است که هزینه عمل افزایش قد  چند تومان است  ؟ در ابتدا باید به این نکته اشاره کنیم که مشکلات اختلال رشدی  و برآورده  هزینه ها در متدهای مختلفی هستند و توانایی ما در آن نیست که لیست قیمتی در این خصوص در وبسایت قرار دهیم . از این رو یا نگاهی اجمالی به فاکتورهای تعیین کننده هزینه عمل افزایش قد خواهیم پرداخت که بدانید چه معیارهایی را باید در نظر گرفت

 • شرایط جسمانی بیمار
 • شرایط روحی و  تعداد جلسات روان درمانی قبل و بعد از عمل جراحی
 • مشکل جسمی بیمار  و نوع اختلال رشدی
 • تعداد دفعات عمل افزایش رشد اندام خاص یا قد فرد
 • میزان تمرکز روی حد اکثر رشد اندام خاص یا قد فرد

توصیه های قبل از عمل جراحی افزایش قد

جراحی افزایش قد به چند روش انجام میگیرد که فارغ  از لوازمی که در این راستا مورد استفاده قرار میگیرد و هر یک محاسن ومعایب خاص خود را دارد هنر و تجربه جراح و تیم جراحی در آن نقش کلیدی بازی میکند هر چند وسیله یا روش جراحی کارا و توانمند باشد اما POST UP  یا توصیه ها و پیگیری های بعد از عمل به شیوه ی صحیح انجام نگیرد کل پروسه ی جراحی را با شکست مواجه خواهد کرد.

در تمامی روش ها براساس کتب ارتوپدی و از نظر علمی افزایش طول استخوان روزی یک میلیمتر صورت میگیرد که بسته به توان بدنی بیمار ممکن است این افزایش روزانه در یک مرحله – دو مرحله یا چهار مرحله صورت گیرد.

از نظر علمی وقتی میزان کلی افزایش قد در هر بیمار خاص بدن ،فیزیولوژی و توان بدنی همان شخص است ودر همگان یکسان نیست، گرچه گفته شده افزایش طول در هر استخوان (ساق یا ران) از 6 تا 10 سانتی متر امکان پذیر است ولی گاهی در بعضی بیماران حتی تا 6 سانت هم در یک مرحله امکان پذیر نیست گرچه در گروهی از بیماران حسب تجربه تا 12 سانت افزایش قد در یک استخوان انجام گردیده است لذا متقاضیان محترم توجه داشته باشند که دادن تضمینی صد در صد در افزایش قد 10 سانت تنها نقش شعار تبلیغاتی و بازارگرمی دارد.

فیزیوتراپی در بعضی بیماران بسیار ضروریست ولی اگر جراحی به شیوه ی صحیح انجام گیرد و نیز توصیه های بعد از جراحی توسط بیمار به خوبی انجام پذیرد انجام تمرینات فیزیوتراپی و مراجعه به فیزیوتراپ کمتر ضروریست و گاه غیر ضروری ،گرچه انجام فیزیوتراپی روزانه در تسکین خستگی عضلات و اندک درد بیمار در طول درمان مفید فایده است اما الزاماً ضروری نیست لذا از نظر هزینه میتواند کمک شایانی به متقاضی گردد.

اسکان و تحت نظر بودن بعد از جراحی افزایش قد

تیم جراحی شرکت بهار طب کاران با پیگیری مستمر بیمار بعد از جراحی از طریق تلگرام و واتس آپ وگرفتن شرح حال بیمار و ارسال فیلم و عکس این امکان را فراهم کرده که نیازی به حضور فیزیکی بیمار در جوار تیم جراحی نباشد مگر اینکه موارد خاصی پیش بیاید که قطعاً باید بیمار حضوراً مراجعه نماید و بیمار می تواند یک روز بعد از جراحی و بعد از ارائه آموزش ها به شهر محل سکونت خود مراجعه کند لذا از این بابت هم باعث کاهش هزینه های بیمار میگردد.

در صورت نیاز به انجام فیزیوتراپی یا گرفتن عکس رادیولوژی ترتیبی انجام میگردد تا در همان شهر محل سکونت خود انجام گیرد و لذا بدلیل عدم نیاز به مراجعه در وقت و هزینه های بیمار صرفه جوئی خواهد شد.

جراحی افزایش قد

انواع جراحی افزایش قد

8 نوع جراحی افزایش قد ثبت شده است است که 3 روش آن ابداع و اختراع تیم جراحی بهار طب کاران میباشد . این 6 روش جراحی عبارتند از :

 1. به روش اسلایدینگ ( با تجهیزات الیزاروف )
 2. به روش هل HIL
 3. به روش هیل ترکیبی
 4. به روش اسلایدینگ ترکیبی
 5. به روش واگنر
 6. به روش MTN
 7. به روش LON
 8. به روش فیت بن

جراحی افزایش قد به روش HIL و HIL ترکیبی  و اسلایدینگ ترکیبی روشهایی هستند که توسط بهار طب کاران و زیر نظر دکتر شاهین فر انجام میپذیرند .

افزایش قد با الیزاروف

افزیاش قد به روش الیزاروف

جراحی افزایش قد با الیزاروف تا 20 سانتی متر  همراه با تیم جراحی بهار طب کاران . روش الیزاروف اولین روش افزایش قد با جراحی در دنیا میباشد که الهام گرفته از تجهیزات الیزاروف میباشد و یکی از چندین روش اصلی جراحی افزایش قد بشمار میرود  . اکنون بهار طب کاران روش نوین اسلایدینگ ترکیبی را نیز  به آن اضافه کرده است . تجهیزات الیزاروف نامی آشنا برای کسانیست که به دنبال مشاوره جراحی افزایش قد هستند و این تجهیزات امروز در اختیار متخصصین ارتوپد در راستای جراحی استخوان و افزایش  و بازسازی طول استخوان قرار گرفته است . بهار طب کاران به کسانی که به دنبال فرصتی برای افزایش قد با جراحی هستند این مژده را میدهد که امروزه با استفاده از تجهیزات الیزاروف و جراحی افزایش قد به روش اسلایدینگ میتوانند از ناحیه ران و ساق پا تا ماکزیموم 20 سانتی متر افزایش قد را بسته به وضعیت جسمانی مراجعه کننده تجربه کنید . همراه ما باشید با کلی نمونه کار جراحی  و اطلاعات مفید از روش الیزاروف

مشاوره جراحی استخوان و مفاصل

جراحی افزایش قد

جراحی افزایش قد به روش واگنر ( اسلایدینگ )

روش واگنر یا همان اسلایندینگ یک دستگاه ثابت سازی خارجی است که مانند الیزاروف از بیرون روی عضو ثابت می گردد و فقط مثل الیزاروف بصورت حلقه ی کامل نیست و از یک سمت یا جهت به اندام بیمار فیکس میگردد از لحاظ وزن برتری نسبت به روش های دیگر ندارد و تقریباً هم وزن هستند. مزایای که با جراحی افزایش قد اسلایدینگ خواهید داشت عبارتند از :

 • دوره مراقبتی آسان تر
 • قابلیت مانور دادن حرکت پاها در منزل در دوره همراه داشتن فیکساتور

جراحی افزایش قد به روش LON

-روش lon که مخلوطی از الیزاروف ونیل یا میله ی داخل مغز استخوان است در این روش بعد از بدست آمدن طول دلخواه میتوان دستگاه خارجی بدن (الیزاروف) را در آورد و تنها میله داخل مغز استخوان باقی می ماند. در این روش گرچه دستگاه خارجی زمان کمتری نسبت به الیزاروف روی پا می ماند ولی: میزان برش پوست و بخیه و اسکار(اثرات) پوستی آن نسبت به الیزاروف خیلی بیشتر است

در واقع بیمار 3 بار باید جراحی شود یکبار کارگذاری دستگاه و یکبار خارج کردن الیزاروف و گذاشتن پیچ ها ی میله ی داخلی و در نهایت بعد از چند سال خارج کردن میله ی داخلی.

مضاف بر اینکه در این روش مغز استخوان تخریب می شود و روش تهاجمی و مخرب تری نسبت به الیزاروف است.

شایان ذکر است که گرچه دستگاه خارجی زودتر از الیزاروف از پا برداشته می شود ولی میبایست بعد از آن پا را گچ گرفت تا استخوان استحکام خود را بازیابد لذا از نظر زمانی برتری نخواهد داشت.

جراحی افزایش قد به روش فیت بن

-روش فیت بن یک نوع میله ی الکترومغناطیسی است که داخل مغز استخوان قرار میگیرد و یک دستگاه کنترل بیرونی دارد گرچه در این روش هیچ تظاهر خارجی ندارد و دست و پا گیر نیست ولی بدلیل گزارشات خرابی مکرر و عدم وجود تاییدیه وزارت بهداشت روش پر ریسک بیان میگردد چرا که کافیست دستگاه از کار بیافتد هیچ راهی جز جراحی مجدد و استفاده از دستگاه مشابه یا استفاده از روش جراحی دیگر نیست و این یعنی دو برابر شدن هزینه های بیمار مضاف بر اینکه در این روش نیز برش پوستی و بخیه های پوستی نسبتاً زیاد می باشد و تخریب مغز استخوان بالاست.

جراحی افزایش قد به روش MTN

MTN کاملاً شبیه فیت بن است با این تفاوت که الکترومغناطیسی نیست و حالت مکانیکی دارد گرچه روش معقولی به نظر می رسد ولی بدلیل خرابی های مکرر در کارکرد این میله ی داخل استخوانی و عدم صدور مجوز توسط وزارت بهداشت این روش فعلاً توصیه نمی گردد.

اثرات پوستی و بخیه زیاد است، حداقل دو بار باید بیمار جراحی شود، تخریب مغز استخوان بالاست.

قیمت روپوش پزشکی مردانه و دخترانه

جراحی افزایش قد به روش HIL

این روش به نوعی آپدیت شده ی الیزاروف است مزایای الیزازوف را با خود دارد اثرات پوستی و بخیه کم است، حجم دستگاه بسیار کم است، سبک است، تهاجم به مغز استخوان ندارد، جدیدترین و مورد تاییدترین روش فعلی در اروپا و روسیه است.

اثرات پوستی آن حتی از الیزاروف هم کمتر است،توانایی استخوان سازی در این روش همچون الیزاروف بالاست.

سوالات مرتبط با افزایش قد به روش اسلایدینگ

از جراحی اولیه تا زمانی که بهبودی کامل در بیمار و وضعیت جراحی استخوان ها حاصل شود طبق دستورات پزشک جراح فیکساتور باید همراه بیمار باشد و به هیچ وجه بدون هماهنگی پزشک نباید هیچ دخالتی در باز و بسته کردن تجهیزات الیزاروف فیکس شده اعمال شود

این رشد قد بسته به ساختار بدن فرد از حد اقل 8 تا 20 سانتی متر به ثبت رسیده است

خیر در واقع ما 8 روش افزایش قد داریم که  3 روش آن ابداع و اختراع بهار طب کاران میباشد . این روشهای افزایش قد عبارتند از :

 1. الیزاروف
 2. LON
 3. HIL
 4. فیت بن
 5. LNV
 6. واگنر
 7. MTN
 8. LIP

چرا تجهیزات الیزاروف را انتخاب میکنیم  ؟

چرا افزایش قد با الیزاروف از روشهای اصلی افزایش قد میباشد ؟! همانطور که گفته شد اولین روش افزایش قد را میتوان به روش اسلایدینگ اختصاص داد که با تجهیزات الیزاروف جراحی صورت میگیرد  . اما همچنان این تجهیزات و روش اسلایدینگ یکی از بهترین روشهای افزایش قد میباشد که به دلایل زیر پیشنهاد میشود

 • میزان برش پوست کمترین است
 • پین هایی که از پوست رد میشوند نازک است و لذا اثرات پوستی کمتری خواهد داشت
 • به مغز استخوان که پایه و مرجع مورد تاکید اهالی فن و علم برای استخوان سازیست هیچ آسیبی نمیرسد

اکسترنال فیکساتور همان فیکساتوری است که نمونه آن را در تصاویر بالا در روشهای عمل جراحی افزایش قد مشاهده میکنید . این فیکساتورها با اتصال به استخوان  وضعیت جراحی شده استخوان را در موقعیت امنی حفظ میکند که فرد زمانی که دست یا  پاهای خود را تکان میدهد هیچ فشار مضاعفی روی استخوان نخواهد بود . و در نهایت تنظیم میزان رشد استخوان ها و سلامت  استخوان های فرد را حفظ میکند . در روش اسلایدینگ فیکساتورها مونتاژ قطعات الیزاروف میباشد که با فیکس کردن استخوان و نقاط جراحی شده فرصت رشد استخوان را فراهم میکند . در سایر روشها نیز این فیکساتورها مونتاژ خاص خود را دارند

روش اسلایدینگ رایج ترین روش افزایش قد میباشد که همانطور که اشاره شد با استفاده از تجهیزات الیزاروف انجام میشود . بدین دلیل است که به آن افزایش قد با الیزاروف میگویند ( البته روشهایی همچون HIL ، HIL ترکیبی و اسلایدینگ ترکیبی نیز با همین تجهیزات الیزاروف ساخته شده اند  )

قد یکی از ویژگی های ظاهری بوده که در اعتماد به نفس فرد تأثیر گذار بوده و می توان گفت فاکتور مهم محسوب می شود  احتمالا تا به حال افرادی را دیده اید که در پی راه های مختلف برای افزایش قد هستند و یا پدرمادر هایی که از کودکی فرزندانشان نگران افزایش قد آنها هستند با این حال گاهی اوقات برای افزایش قد کاری از دست ما بر نمی آید زیرا یک صفت ژنتیکی می باشد و میزان قد ما متأثر از قد والدین بوده و ویژگی آنها توسط کروموزوم ها به ما انتقال می یابد با این حساب برای چنین افرادی تنها می تواند جراحی افزایش قد چاره ساز باشد در جراحی افزایش قد از روش های مختلفی استفاده می شود برای متقاضیان این جراحی ممکن است که سوال هایی پدید آید از جمله اینکه فاکتورهای مهم بر افزایش قد ؛ این جراحی چگونه صورت میگیرد ؟ اینکه این عمل چه عوارضاتی دارد ؟ و.. با همراه باشید با همه چیز در مورد عمل افزایش قد

 • مهم ترین فاکتور بر افزایش قد
 • جراحی افزایش قد چگونه صورت میگیرد ؟
 • انواع روش های جراحی افزایش قد
 • عوارض جراحی افزایش قد
 • دوره نقاهت پس از جراحی افزایش قد
 • هزینه عمل افزایش قد چقدر است ؟

مهم ترین فاکتور بر افزایش قد

حال که قرار است که به همه چیز در مورد عمل افزایش قد اشاره کنیم عوامل مؤثر  در افزایش قد را نام می بریم که شامل ؛ ژنتیک , سبک زندگی , نوع تغذیه , نوع فعالیت های روزانه و فعالیت های ورزشی , مصارف دخانیات , کمبود خواب , کمبود ویتامین های بلوغ زود رس و عدم تعادل میان کلسیم و فسفر است .

جراحی افزایش قد چگونه صورت میگیرد ؟

در ابتدای این مقاله با عنوان همه چیز در مورد عمل افزایش قد ,به چگونگی نحوه این جراحی به طور مختصر صحبت می کنیم در این جراحی برشی در استخوان های پا صورت میگیرد که ان را به دو قسمت تقسیم می کند در ادامه جراحی میله فلزی درون پا نصب شده و توسط تعدادی پیچ در جای مناسب قرار میگیرد در ادامه این میله روزانه حدود یک میلیمتر افزایش طول پیدا میکند تا زمانی که بیمار به قد دلخواه رسیده و استخوان ها مجددا ترمیم گردند .

انواع روش های جراحی افزایش قد

افزایش قد به روش LON :

در این روش ابتدا برش روی ساق پا انجام گرفته , میله درون استخوان یا ران پا گذاشته شده و یک طرف با پیچ مخصوص بی حرکت و ثابت می شود در ادامه دستگاه خارج بدن تعبیه شده تا افزایش قد صورت بگیرد .

افزایش قد به روش LATN :

در این روش برداشتن اکسترنال فیکساتور در اتاق عمل صورت گرفته به علاوه رعایت بهداشت فردی و تمیز نگهداشتن محل درد در پین ها بسیار مهم است همچنین به فرد آموزش داده می شود تا روزانه 4 نوبت پیچ را با پیچ افزاینده بپیچانند که هر بار یک چهارم میلیمتر افزایش می یابد .

افزایش قد به روش MTN :

در این نوع تنها بخش بیرونی یک پیچ بوده که برای افزایش طول استخوان فرد از ان استفاده می کند و این پیچ توسط انگشتان فرد قابلیت چرخش را دارد داوطلب روزانه یک میلیمتر افزایش قد پیدا کرده و پس از پایان دوره پیچ در مطلب خارج می شود .

عوارض جراحی افزایش قد

با تمام ویژگی ها و نکات مثبت عمل افزایش قد  داشتن قد بلند می تواند در روحیه فرد و زندگی اجتماعی وی تأثیر گذار باشد اما در صورتی بخواهیم به همه چیز در مورد افزایش قد اشاره کنیم بهتر است که به عوارض پس از عمل نیز بپردازیم ؛ درد , خشکی و محدودیت حرکات مفاصل , دیر جوش خوردن و یا جوش نخوردن , آسیب رسیدن به اعصاب و عروق , افزایش یافتن احتمال شکستگی های استخوان , ترومبو آمبولی و نیز عفونت از عوارض این جراحی زیبایی محسوب می شود .

دوره نقاهت پس از جراحی افزایش قد

پس از جراحی افزایش قد برای بهبودی نیاز به زمان است تا فرد بهبودی خود را به دست آورد با این حال می باید که روز پس از عمل فرد بلند شود و راه برود حدودا سه یا 4 روز در بیمارستان باید بماند که در این مدت فیزیوتراپی صورت گیرد و فرد با عصا راه برود از نکات بسیار مهم کشش دادن عضلات هنگام افضایش قدب رای جلوگیری از سفتی عضلات و حفظ انعظاف پذیری بدن می باشد .

هزینه عمل افزایش قد چقدر است ؟

در انتهای این با عنوان همه چیز در مورد عمل افزایش قد به هزینه این جراحی اشاره کنیم ، از آنجا که عمل افزایش قد نوعی عمل زیبایی محسوب نمی شود بنابراین هزینه این جراحی را بیمه تقبل نمی کند اما اگر دارای بیمه تکمیلی هستید می توان از مزایای این بیمه استفاده نمود به علاوه بدون معاینه و مشاهده نتایج آزمایش های استخوانی  مفصلی نمی توان به طور دقیق هزینه را بیان نمود .

صفحه رشد استخوان چیست ؟

صفحه اپی فیزیال یا همان صفحه رشد استخوان در دو انتهای استخوان های بلند بچه ها می باشد که رشد کرده و وظیفه آن رشد استخوان است این صفحه باعث بلند شدن استخوان در بچه ها می شود هر استخوان بلند دست کم دو صفحه رشد داشته که در دو انتهای استخوان قرار گرفته است استخوان های کوتاه مانند استخوان های کف دست تنها برخوردار از یک صفحه رشد است صفحه رشد  تعیین کننده شکل و طول استخوان است جنس صفحه از استخوان نرم تر و شبیه غضروف است در پایان بلوغ این صفحه بسته شده و دیگر افزایش قد صورت نمیگیرد .

 • صفحات رشد تا چه سنی ادامه دارد ؟
 • علایم بسته شدن صفحه رشد
 • راه های باز شدن صفحه رشد
 • شکستگی صفحه رشد استخوان
 • افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد

صفحه رشد تا چه سنی ادامه دارد ؟

همانطور که در ابتدا به آن اشاره نمودیم صفحه رشد استخوان در انتهای بلوغ بسته می شود اینکه صفحه رشد تا چه سنی ادامه دارد باید گفت معمولا در دختران در سن 13 تا 15 سالگی و برای پسران در سن 15 تا 17 سالگی جهش رشد صورت میگیرد البته اکثر کودکان تا اواخر دوران نوجوانی به افزایش قد ادامه می دهند زنان حدودا در سن 16 سالگی و مردان بین سن 14 تا 19 سالگی صفحه رشدشان بسته می شود ,  اما میزان زیادی از رشد در این سنین متوقف می شود توقف رشد بدین دلیل است که صفحات رشد آنها اندکی پس از بلوغ بسته می شود .

علایم بسته شدن صفحه رشد

بر روی اشعه ایکس صفحات رشد استخوان به مانند خطوطی تیره در انتهای استخوان ها به نظر می رسد در انتهای دوران بلوغ هنگامی که غضروف به استخوان تبدیل شده و دیگر صفحات رشد باز نیست بر روی اشعه ایکس دیگر هیچ خطوط تیره ای نمی توان مشاهده نمود .

راه های باز شدن صفحه رشد

در صورتی که در کودکی غذای سالم بخورید , مراقبت های پزشکی منظمی داشته و ورزش کنید تا 98 درصد شانس افزایش قد دارید زیرا صفحات رشد بین اپی فیز , و متافیز قرار دارد و نقش اساسی در رشد اندام ها دارند اما در 19 سالگی صفحات رشد بسته می شوند با بازیابی وضعیت بدنی می توان قد خود را بعد از 18 سالگی در مدت نسبتا کوتاهی بهبود بخشید تکنیک های عملی ویژه ای توسط فیزیوتراپیست صورت میگیرد حرکت و تراز ستون فقرات را به این منظور بهبود می دهد و قد بلندتر بودن به معنی بهبود وضعیت بدن می باشد که فواید بسیاری برای سلامتی و از بین بردن بیشتر دردهاب کمر و گردن دارد به طور روزانه کلسیم مدام توسط سلول های استخوانی ذخیره شده و رشد استخوان به میزان نیرو وارد شده به استخوان بستگی داردبه عنوان مثال می توان به فضانوردان اشاره نمود که به دلیل بی وزنی در عرض چند هفته مقداری از توده استخوانی خود را از دست می دهند .

شکستگی صفحه رشد استخوان

قبل از بسته شدن صفحه رشد و در دوران کودکی ممکن است شکستگی و یا صدمات ( از قیبل سقوط , تصادف یا آسیب ناشی از ورزش ) به این ناحیه صورت گیرد که می تواند فعالیت آن را متوقف و یا کند نمایداین صدمه ها می توانند عوارض هایی از قبیل کوتاهی اندام ها , توقف رشد , انحراف محور طولی استخوان و آسیب های مفصلی مانند بیرون خمیدگی ساعد , پای ضربدری و یا پای پرانتزی را ایجاد کنند برخی بیماری های مادرزادی مانند راشیتیسم , آکندروپلازی و آکرومگالی بر عملکرد صفحات رشد تأثیر گذاشته و موجب اختلال رشد می شود .

افزایش قد بعد از بسته شدن صفحات رشد

پس از بسته شدن صفحه رشد استخوان با تغذیه مناسب , ورزش و یا استفاده از بهترین مکمل های دارویی به هیچ عنوان فرد افزایش قد نخواهد داشت و تنها روش برای افزایش قد جراحی است که در همه جراحی ها استخوان را برش داده و دستگاه افزاینده روی پا قرار می دهند این روش با تکنولوژی پیشرفته با افزایش طول ساق ها , ران یا هر دو به شما کمک می کندتا بلند تر شوید اگر شما به هر دلیلی از جمله نقص مادرزادی , آسیب , ناهنجاری های شدید و…. مواجه هستید می توانید با جراحی قد خود را افزایش دهید همچنین برای بیمارانی که با مشکل جوش خوردن استخوان های شکسته مواجه هستند یا بیمارنی مانند ضرب دیدگی زانو , پوکی استخوان پا و مچ پا , عفونت استخوانی یا پاهای پرانتزی مفید می باشد .

چرا قد مردم کوتاه میماند ؟ دلایل متعددی براین مورد به اثبات رسیده است که پزشک متخصص دکتر شاهین فر دلایل این پدیده را به دو دسته ژنتیکی و غیر ژنتیکی تقسیم بنده کرده است . آن دسته افرادی که پدر یا مادرشان یا هر دو با کوتاهی قد مواجه بوده اند طبیعتا میانگی قد پدر و مادر رشد میکنند . اما عواملی نیز وجود دارد که به ژنتیک مرتبط نیستند   و موجب کوتاهی قد فرد میشوند  . ( جراحی افزایش قد روی کلیه این افراد امکان پذیر میباشد  )و عبارتند از :

 •  سبک زندگی
 • بلوغ زودرس
 • برنامه تغذیه فرد
 • تاثیر امور روزمره فرد
 • سبک ورزشی که او انتخاب میکند
 • ستفاده کردن از دخانیات ( اعتیاط ، مصرف سیگار و..  )
 • عدم وجود تعادل میان میزان کلسیم و فسفر
 • نارسایی ویتامین  و پروتئین کافی به بدن
 • کم خوابی  ، بد خوابی یا به موقع نخوابیدن
ارتوپد کیست و ارتوپدی چیست

70 نظر در “جراحی رشد قد

 1. حسین گفت:

  سلام هزینه ۱۰ سانت چقد میشه

  1. shahinfar گفت:

   وقت بخیر
   در تایم اداری تماس بگیرید
   ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

 2. افزایش قد گفت:

  {سلام
  دو سوال دارم
  اول اینکه من قدم ۱۷۸ و سنم ۲۸ ساله می‌خوام به ۱۹۰ برسم امکان پذیر است
  دوم اینکه من که شهرستان هستم و راه طولانی دارم شرایط برای ما چگونه است باید تا چند روز تو تهران بمونیم

  1. shahinfar گفت:

   با سلام .
   بله امکانش هست . برای کسب اطلاعات بیشتر در تایم اداری با شماره زیر تماس بگیرین .
   ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

  2. A.p گفت:

   مشتی بخدا من قد تورو داشتم به اینی که میگی فکرم نمیکردم، قدت عالیه تو هیچی هم به مشکل نمیخوری به نظرم خودتو تو سختی ننداز

 3. ارسلان گفت:

  سلام دوستان خواهشمندم یکی که عمل کردن یه شماره تماس بده تا باهاش صحبت کنم ممنون میشم

 4. mahdi گفت:

  با سلام وقت بخیربعد عمل افزایش قد
  ورزش کردن مثل فوتبال یا ورزش های دیگر
  عوارضی دارد؟

  1. shahinfar گفت:

   درود بر شما
   نوع و زمان ورزش های روزانه باید طبق دستورات پزشک باشد .
   برای کسب اطلاعات بیشتر در تایم داری با شماره زیر تماس بگیرید
   ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

   1. امید گفت:

    مدت مراقبت یا بستر شدن بعد از عمل

   2. نکذتد دنپذتن گفت:

    باسلام هزینه ی عمل چقده ؟

 5. سارا گفت:

  هزینه رو بزارید هم چنده هزینه لطفا؟

  1. shahinfar گفت:

   دوست عزیز ، 7 سبک جراحی انجام میشه و شرایط سنی و آناتومی و حدود رشد قد درخواستی فرد (که از ساق میخواد افزایش قد داشته باشه یا ران یا هر دو) کار رو تو اعلام کردن هزینه جراحی افزایش قد برامون سخت کرده . اگه تماس بگیرین بهتره
   با تشکر
   ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

 6. محمدان گفت:

  سلام وقت بخیر بنده 30سال قدم 183میخام عمل افزایش قد انجام بدم برای محیط کار و…
  اول اینه امکانش برای بنده هست و بعد هزینه عمل چقدر تقریبی میشه

  1. shahinfar گفت:

   درود بر شما
   هزینه بستگی به شرایط فرد و سبک جراحی و همچنین سن داره که بایستی تماس بگیرین
   شماره تماس : ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

 7. shahinfar گفت:

  درود بر شما
  بله رشد مجدد شما به روش جراحی امکان پذیره برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
  ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

 8. امیر صفری نژاد گفت:

  سلام خسته نباشین
  بعد از عمل می توان ورزش حرفه ای را شروع کرد ؟

  1. shahinfar گفت:

   درود بر شما تمام فعالیت های ورزشی تا مدتی بعد از جراحی باید زیر نظر پزشک باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *