مقالات پزشکی

تزریق ژل به مفصل زانو

تزریق ژل به زانو
تزریق ژل به مفصل زانو

تریق ژل به مفصل زانو

**قیمت ژل تزریقی زانو چنده ؟ بهترین ژل تزریقی زانو چیست ؟ هزینه تزریق ژل به زانو چنده ؟ آیا بعد تزریق آمپول به زانو خوب میشیم ؟ آیا آمپول ژل  زانو عوارض نداره  ؟ **همه این سوالات را از جراحی ارتوپد ما بپرسید . تیم جراحی بهار طب کاران فوق تخصص ارتوپد  در تهران و دارای چند ثبت اختراع در تجهیزات ارتوپد جهت درمان زانو درد مشاوره میدهد .  برای درمان زانوهایی که درگیر آرتروز هستند میتوان قبل از تعویض مفصل و جراحی های دردناک مختلف  و همچنین  برای پایان دادن به دردهای ناشی از ضعف غضروف زانو روش تزریق ژل هیالورونیک اسید را میتوانید امتحان  کنید .  جهت استعلام هزینه  تزریق ژل به مفصل زانو  و قیمت ژل تزریقی زانو و سوالات مربوط به مراقبت های بعد از تزریق ژل  و طول دوره نقاهت  با ما تماس حاصل نمایید .

تزریق ژل به مفصل زانو

از جمله مشکلات مفصلی آرتروز است که اغلب به دلیل افزایش سن بروز می کند در عارضه غضروف مفصلی تخریب و حرکت استخوان ها در کنار هم آزاردهنده می شود بنابراین درمان آن حائز اهمیت است برای درمان آرترزو روش های درمانی مختلفی وجود دارد که با توجه به شدت آن پزشک نوع درمان را تجویز می کند یکی از جدیدترین روش های غیر جراحی تزریق ژل به مفصل زانو است .

  • ژل مفصل زانو و ترکیبات آن
  • نحوه تزریق ژل به مفصل زانو
  • بهترین ژل برای تزریق زانو چیست ؟
  • مراقبت های پس از تزریق ژل زانو
  • کاندیدای مناسب برای تزریق ژل زانو
  • عوارض و خطرات تزریق ژل به زانو
  • هزینه تزریق ژل زانو چقدر است ؟

ژل مفصل زانو و ترکیبات آن

تزریق ژل به مفصل زانو یکی از گزینه های درمانی برای بهبود آرتروز می باشد در صورت موفقیت آمیز بودن این تزریق می تواند عملکرد را بهبود بخشیده و درد را کاهش دهد همچنین استفاده از این روش درمانی می تواند جراحی تعویض زانو را به تعویق انداخته و یا از آن جلوگیری کند ؛ اما ترکیبات ژل زانو چیست ؟ یکی از اصلی ترین این مایع هیالورونیک نام دارد این ماده باعث می شود استخوان ها در محدوده مفصلی حرکتی روان داشته و مانع از اصطکاک آنها می شود , با افزایش سن هیالورونیک اسید به تدریج کاهش یافته و نقش مایع سیوویال در ضربه گیری و روان سازی حرکت استخوان ها کم رنگ تر می شود ؛ از دیگر مواد مختلف برای تزریق داخل زانو می توان به کورتیکواستروئید , پلاسمای غنی از پلاکت , سلول های بنیادی و اوزون را نام برد آثار هر یک مواد با دیگر متفاوت است به عنوان مثال پلاسمای غنی از پلاکت موجب بهبود بافت آسیب دیده می شود .

نحوه تزریق ژل به مفصل زانو

بیمار به صورت کامل بر روی کمر دراز کشیده یا صاف نشسته و زانو خود را خم می کند که این امر بستگی به صلاحدید پزشک دارید , زانو توسط الکل تمیز و پزشک از بیمار می خواهد عضلات پای خود را شل کند , پزشک برای بی حس کردن ناحیه مورد نظر از بی حس کننده موضعی مانند لیدوکائین استفاده می کند اگر به دلیل تجمع مایع مفصلی زانو ورم کرده باشد پشک بخشی از ان را با سرنگ خارج می کند ؛ این تزریق زمانی مؤثر است که هیالورونیک اسید  به شکل مستقیم به مفصل زانو تزریق شود نه بافت های اطراف آن , با استفاده از یک سرنگ استریل ژل به سمت زانو تزریق می شود و پس از تزریق زانو مجدد تمیز و بانداز می شوداز بیمار خواسته می شود تا برای پخش بهتر ژل مفصل را چندیدن بار خم و راست کند .

بهترین ژل برای تزریق زانو چیست ؟

تزریق اسید هیالورونیک مصنوعی به مفصل آسیب دیده ممکن است این محافظت را بهبود بخشد ؛ در صورتی که دیگر روش های درمانی مؤثر نباشد یا نامناسب باشد , اغلب تزریق اسید هیالورونیک به افرادی که استئوآرتریت زانو دارند پیشنهاد می شود ؛ اسید هیالورونیک یک ماده ژل مانند بوده که به طور طبیعی در مایع سینوویال اطراف مفصل وجود دارد ؛ یکی از بهترین مارک های ژل هیالورونیک اسید کرسپین ژل ( CRESPINE GEL ) بوده و محصول کشور آلمان است .

مراقبت های پس از تزریق ژل زانو

پس از انجام تزریق ژل به مفصل زانو بهتر است که چند نکته رعایت شود از جمله :

  • برای جلوگیری از خروج ژل از مفصل و کاهش درد 12 تا 24 ساعت فرد استراحت کند .
  • برای تقویت عضلات محدوده درمان فرد در جلسات فیزیوتراپی شرکت منظم داشته باشد .
  • فعالیت های سبک ورزشی انجام شده و از فعالیت های سنگین پرهیز شود .
هزینه تعویض مفصل زانو چنده  ؟

کاندیدای مناسب برای تزریق ژل زانو

گاهس اوقات مصرف کنندگان داروهای تجویزی به دلیل عوارضی مانند مشکلات قلبی , کلیوی و گوارشی تمایلی به ادامه رژیم دارویی ندارند همچنین افراد ناتوان از انجام جراحی برای تزریق ژل زانو داخل مفصل کاندیدای مناسب هستند

عوارض و خطرات تزریق ژل به زانو

برخی عوارض پس از تزریق ژل زانو طبیعی و کوتاه مدت هستند که پس از گذشت چند روز بر طرف می شوند از جمله آنها می توان به احساس گرما , تورم جزئی , درد و کبودی اشاره نمود برای کوتاه کردن مدت بروز این عوارض می توان از برخی راه کار ها مانند قرار دادن کیسه یخ برای کاهش تورم و التهاب استفاده نمود اما برخی موارد نادر عوارض شدید تری مانند درد شدید , حساسیت به ماده تزریقی , عفونت , خونریزی و شعله ور شدن بیماری مشاهده شده است .

هزینه تزریق ژل زانو چقدر است ؟

در تعیین هزینه ژل زانو عوامل مختلفی اعم از اعم از برند هیالورونیک اسید , تعداد دفعات تزریق و تجربه و تخصص پزشک دخیل است .

تاثیر اوزون تراپی زانو روی زانو درد چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *