مقالات پزشکی

آرتریت انگشتان دست چیست ؟

آرتریت انگشتان دست
آرتریت انگشتان دست

آرتریت  انگشتان دست

مجموع انگشتان دست انسان 10 عدد بوده و به جزء انگشت شست که دو بند دارد مابقی انگشتان دارای سه بند هستند بین آنها مفصل بوده و در انتهای آنها ناخن قرار دارد ما به کمک دست و انگشتانمان قادر به انجام خیلی از کارهای روزمره هستیم اما برخی از شرایط می تواند بر روی انگشتان تأثیر گذاشته و موجب بدشکلی آن گردد آرتریت انگشتان دست از جمله مشکلات مفاصل انگشتان بوده که به دلیل ایجاد درد و تغییر شکل در انگشت موجب اختلال در فعالیت های روزانه می شود .به تورم مفصل انگشتان دست که همراه با فرسایش غضروف های بین استخوانی باشد آرتریت می گویند اما علت این مشکل چیست و چگونه درمان می شود ؟ بهار طب کاران کلینیک تخصصی جراحی انگشتان قطع شده و انگشت کوتاه مادرزادی با جدیدترین  متد روز دنیا در خدمت شماست . تجهیزات الیزاروف و اختراع جدید بهار طب کاران را بشناسید  و از ما مشاوره  رایگان بگیرید . اما در ادامه با ما باشید با :

 • مهم ترین دلیل آرتریت انگشتان دست
 • بهترین روش درمانی آرتریت انگشت دست
 • رایجترین آرتریت دست
 • درمان درد انگشتان دست در طب سنتی

هزینه اصلاح انگشت قطع شده

مهم ترین دلیل آرتریت انگشتان دست

آرتریت انگشتان دست به مفهوم التهاب مفصل بوده و می توان مهم ترین دلیل این عارضه را آرتریت دژنراتیو دانست که با عنوان آرتروز یا ساییدگی مفصلی نیز شناخته می شود غضروف مفصل در این نوع آرتریت آسیب می بیند و مهم ترین دلیل آن نیز ضربات وارد شده به انگشت بوده که موجب آسیب غضروف , رگ به رگ شدن مفصل و یا شکسته شدن مفصل می باشد .

علایم آرتریت انگشتان :

 • شنیده شدن صدای غیر طبیعی از انگشت
 • حرکت انگشت محدود شود .
 • ایجاد توده و گره در بند انگشت متورم شدن انگشت پس از رشد توده
 • تشدید درد در حرکت انگشت بیمار
مشاوره جراحی افزایش قد

بهترین روش درمانی آرتریت انگشت دست

در رابطه با درمان آرتریت انگشتان دست باید گفت که در حال حاضر این بیماری درمان قطعی ندارد اما برای رهایی از درد و مشکلات این اختلال می توان از برخی روش های درمانی کمک گرفت که از جمله آنها می توان به موراد زیر اشاره نمود :

 • استراحت انگشت و کم کردن فعالیت هایی که فشار زیادی به اتگشتان اعمال می کند .
 • استفاده از بریس انگشت با توجه به شذت آسیب دیدگی برای محدود کردن حرکت انگشتان دست
 • فیوژن یا جراحی خشک کردن مفصل ( در این روش ارتوپد دو استخوان تشکیل دهنده مفصل را به هم وصل نموده و درد از بین می رود )
 • جراحی تعویض مفصل یا آرتروپلاستی

رایجترین آرتریت

هرچند که انواع مختلفی برای آرتریت دست وجود دارد اما از رایجترین آنها می توان به استئوآرتریت و ارتریت روماتوئید اشاره نمود استئوآرتریت زمانی رخ می دهد که عملکرد غضروف محافظ مفصل با اختلال رو به رو شود نوع روماتوئید هنگامی که مفاصل مورد هجوم سیستم ایمنی قرار گیرند صورت می پذیرد .

درمان درد انگشتان دست در طب سنتی

در طب سنتی برای درمان درد انگشتان دست می توان از موارد مفیدی و مؤثری از جمله , تمرینات دست , استفاده از طب سوزنی برای مهار درد , گرما درمانی  مانند خیساندن درست در آب گرم , استفاده از کمپرس آب گرم و سرمادرمانی مانند استفاده از کیسه سبزیجات منجمد , استفاده از حوله یخ زده و قراردادن در ناحیه درناک , ماساژ بطری آب یخ و.. , استفاده از کرم های کپسایسین و مدیتیشن استفاده نمود .

اصلاح کوتاه انگشت مادرزادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *