مقالات پزشکی

قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد

قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد
قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد

قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد (صرفا جهت مطالعه )

حدود 60 الی 80 درصد قد نهایی هر فرد به عوامل ژنتیکی بستگی دارد بنابراین می توان گفت که ما نقش چندان زیادی در تعیین افزایش قد خود نداریم اما به جز عامل ارث و ژنتیک تا حدودی عامل دیگر نیز می توانند در قد انسان تأثیر گذار باشند از جمله داشتن رژیم غذایی سالم , استفاده از مکمل های غذایی , خواب کافی و انجام دادن تمرینات ورزشی , در این بین مکمل های دارویی از اهمیت خاصی برخوردار هستند ؛ یکی از بهترین مولتی ویتامین ها قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد است . تیم جراحی بهار طب کاران با جدیدترین متد روز جراحی افزایش قد در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

 • قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد
 • طریقه مصرف ال آرژنین
 • فواید و خواص ال آرژنین
 • چه کسانی نباید از قرص ال آرژنین استفاده کنند ؟
 • عوارض ال آرژنین برای کودکان و نوجوانان
 • افزایش قد و قرص ال آرژنین

عمل جراحی افزایش قد

قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد

یکی از بهترین مولتی ویتامین ها قرص ال آرژنین 1000 بوده که البته در دوز 500 نیز وجود دارد ؛ ال آرژنین یکی از مهم ترین امینواسیدهای بدن بوده که پزشکان آن را ملوکول معجزه نیز عنوان می کنند این امینو اسید در تحریک تولید هورمون رشد , تولید و حمل نیتریک اسید , دفع مواد زائد و نیز گشاد شدن رگ های قلبی نقش موثری دارد ؛ یکی از مهم ترین دلایلی که افراد را به مصرف این دارو وامی دارد تأثیر آن بر افزایش قد است , عملکرد قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد بدین صورت است که ال آرژنین با عمل بر غده هیپوفیز می تواند بر هورمون رشد ( HGH ) اثر گذاشته و این امر موجب رشد قسمت نرم استخوان و کماکان با جذب کلسیم و ویتامین D این غضروف به استخوان تبدیل می شود .

طریقه مصرف ال آرژنین

متخصصان توصیه می کنند که قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد  با توجه به جنس , سن و قد افراد در روز بین 5 تا 7 گرم استفاده شود مکمل هایی مانند ویتامین سی , دی و کلسیم تأثیر این قرص را چند برابر می کنند , کسانی که مصرفشان کمتر از 3 گرم بوده تأثیری نگرفته و کسانی که 10 گرم از آن استفاده می کنند دچار مشکلات گوارشی می شوند  در صورتی که به دنبال تأثیرات مثبت این دارو در روند افزایش قد هستید از تغذیه سالم و مناسب استفاده نمایید .این دارو همراه با غذا مصرف شود تا از عوارض احتمالی آن از قبیل مشکلات گوارشی کاسته شود .

عمل جراحی پاهای پرانتزی

فواید و خواص ال آرژنین

از جمله فواید قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد را می توان تحریک ترشح هورمون رشد , خطر کاهش بیماری های قلبی , تقویت سیستم ایمنی , کاهش فشار خون , کمک به کاهش وزن و افزایش عملکرد ورزشی در بدن سازی دانست .

چه کسانی نباید از ال آرژنین استفاده کنند ؟

به گفته شرکت سازنده قرص و کپسول ال آرژنین افراد مبتلا به بیماری های هایپر کلیسمی از این دارو استفاده نکنند زیرا ممکن است که با مصرف این قرص میزان کلسیم در بدن افزایش پیدا کرده و به سلامتی آنها آسیب وارد شود .بنابراین قبل از استفاده با پزشک مشورت کنید .

عوارض قرص ال آرژنین برای کودکان و نوجوانان

قرص ال آرژنین برای افزایش قد با توجه به فواید و خواص خود مانند هر داروی دیگر عوارضی نیز دارد مانند درد شکمی , اسهال , تهوع , التهاب مجاری تنفسی و وخیم شدن بیماری های خاص , از دیگر عوارض این قرص برای کودکان این است اگر در دوزهای بالا مصرف شود باعث تلخ شدن طعم دهان , گشاد شدن رگ های خونی و فشار خون پایین را به همراه دارد برای مصرف این دارو با پزشک مشورت کنید .استفاده از این قرص نیز در بزرگسالان پس از سکته قلبی توصیه نمی شود .

 قرص ال آرژنین برای افزایش قد بزرگسالان

در صورتی که فرد سن بلوغ را سپری کرده باشد و رشد صفحات استخوانی وی بسته شده باشد او دیگر شاهد افزایش قد نخواهد شد نه با قرص ال آرژنین و نه با مکمل های دارویی دیگر ورزش , تغذیه سالم و خواب کافی نیز در رشد قد وی تأثیر گذار نیست .تنها روش داشتن قدی بلند در بزرگسالان استفاده از عمل جراحی قد است به پیشنهاد متخصص ارتوپد افزایش طول استخوان ران در جراحی 5 تا 8 سانتی متر است یک جراحی شامل مواردی از جمله برش استخوان در ناحیه کلیدی , استفاده از پین و پیچ فلزی در استخوان و اتصال دستگاه های فلزی خارجی ( فیکساتور ) است هنگامی که فرد به نتایج دیلخواه رسید پزشک پیچ ها را برمی دارد ؛ مهمترین شاخصه بهترین جراح افزایش قد را می توان استفاده از جدیدترین و مؤثرترین تکنیک ها برای انجام عمل دانست .

مفصل شارکو چیست ؟

قرص ال آرژنین را روزی چند تا بخوریم  ؟

در خصوص طریقه مصرف قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد همانطور که در بالا اشاره شد روزانه 5 تا 7 گرم توصیه میشود . اما در مجموع حد اقل مصرف برای تاثیر روی رشد نوجوانان 4 گرم و حد اکثر 10 گرم میباشد ( مجدد توصیه میکنیم حد اکثر روزانه 7 گرم مصرف نمایید )

در چه سنی میتوانم قرص ال آرژنین 1000 مصرف کنم  ؟

این قرص معمولا برای سنین نوجوانی میباشد . لذا  :

 • برای افراد زیر 13 سال توصیه نمیشود .
 • به دلیل بسته شدن صفحه رشد بعد از 18 سالگی  مصرف قرص ال آرژنین 1000 تاثیری روی رشد شما نخواهد داشت .
 • همچنین اگر برای تقویت استخوان ها  و مفاصل قصد استفاده از قرص ال آرژنین 1000 دارید محدودیت سنی (به شرط نداشتن بیماری خاص ) ندارد  .

بهترین برند قرص ال آرژنین  چیست  ؟ 

در حال حاضر قرص ال آرژنین دانا ، هلث اید ، کارن و یورو ویتال  کیفیت بالایی در ارائه قرص ال آرژنین  500 و 1000 دارند  .

آیا قرص ال آرژنین 1000 بعد از سن رشد هم جوابگوست  ؟

خیر ، متاسفانه در حال حاضر  هیچ روشی  بجز جراحی افزایش قد بعد از سن رشد جوابگوی فرد نیست . با بسته شدن صفحات رشد  هیچ گونه ورزش ، برنامه غذایی و حرکات کششی و خاص نمیتواند در رشد فرد تاثیر بگذارد . لذا از هزینه های بالا برای این نوع روش های افزایش قد بپرهیزید  چون نه تنها رشد نمیکنید بلکه ممکن است به سلامت جسمانی خود آسیب جدی وارد نمایید .

آیا قرص ال آرژنین 1000 در افراد قد بلند هم تاثیرگذار است ؟

بله ، این قرص ها اگر در سن مناسب استفاده شود و در کنار  موارد زیر با دقت مدیریت شود همچنان در مسیر رشد خواهید بود :

 • داشتن برنامه غذایی صحیح
 • خواب مناسب
 • ورزش های مناسب
 • انجام حرکات کششی در طول روز طبق زمانبندی  مشخص
 • دوری از مصرف دخانیات ، مشروبات الکلی  و فست فود برای بهینه سازی بدن

قرص ال آرژنین 1000 را از کجا تهیه کنم  ؟

فقط داروخانه ، تحت هیچ شرایطی این قرص را از تبلیغات ماهواره ای  و…. سایر تبلیغات رسانه ای تهیه نکنید . قرص ال آرژنین 1000 محرک غده رشد بوده و رابطه مستقیمی با غده هیپوفیز و سایر اعضاء حیاتی بدن دارد . ازین رو مراقب باشید این دارو را بجز داروخانه از هیچ مرکز فروشی تهیه نکنید .

چه کسانی میتوانند قرص ال آرژنین  مصرف کنند ؟

از نظر رده سنی در بالا مطرح کردیم که چه کسانی کاندیدای مناسبی برای مصرف قرص ال آرژنین 1000 یا 500 میباشند . اما به طور کلی با توجه به سوالاتی که پرسیده شده است :

 • تاثیر این قرص در افراد در  محدوده سنی 13 تا 18 سالگی  مشهود است  .
 • افراد بزرگسال نیز میتوانند برای تقویت استخوان و عضلات خود از قرص ال آرژنین 1000  استفاده کنند اما تاثیری  در رشد قد ندارد .
 • مصرف قرص ال آرژنین 1000 برای افراد دیابتی ضرری ندارد .
 • مصرف طولانی مدت از قرص ال آرژنین باید حتما توسط پزشک ارتوپد یا پزشک غدد تجویز شود .

با مصرف قرص ال آرژنین 1000 چقدر بلند تر میشویم  ؟

هیچ حدسی نمیتوان در میزان رشد قد به توسط این قرص داشت . در واقع این سبک زندگی شماست که تعیین میکند یه دارو چقدر موثر باشد . تنها میتوان گفت عزیزانی که از قرص ال آرژنین  گرفته اند صحبتشان بین 3 تا 5 سانتی متر بوده است .

قرص ال آرژنین 1000 بخورم یا شربت یوروبیتال ؟

شربت آرژی پلاس یوروویتال نیز حاوی آرژنین و محرک غده رشد است . با توجه به دیدگاه هایی که از مصرف کنندگان ال آرژنین  گردآوری کرده ایم تفاوت قابل توجهی بین این دو دارو نیست . اما بهرحال چنانچه قصد جایگزین کردن شربت ال آرژنین یا همان شربت آرژی پلاس یوروبیتال با قرص ال آرژنین 1000  دارید تنها این شربت را از داروخانه ها تهیه نمایید.

قرص ال آرژنین 1000 بهتره یا عمل افزایش قد ؟

ما نه توصیه میکنیم که در سن رشد خود دنبال جراحی افزایش قد باشید و نه مراجعین افزایش قد را در سنین پایین میپذیریم  ، در واقع ما هیچ توصیه ای برای افراد کوتاه قد در سن رشد در خصوص جراحی نداریم . زمانی پیشنهاد جراحی رشد قد و کنار گذاشتن داروهایی چون قرص ال آرژنین 1000 یا هر داروی دیگری ارائه میشود که صفحه رشد شما بسته شده است . آنچه که مشهود است این است که هیچ روش دارویی یا ورزشی یا هیچ نوع ترفندی برای رشد دوباره تا کنون پاسخگو نبوده  است مگر با جراحی ، و  افراد کوتاه قد نتوانسته اند ثابت کنند مثلا بین 20 تا 30 سالگی رشد دوباره را به روش های غیر جراحی تجربه کرده باشند ، لذا ما  مدعی هستیم تنها راه بلند قد شدن بعد از سن رشد جراحی است  .

232 نظر در “قرص ال آرژنین 1000 برای افزایش قد

 1. Vahab Mesri گفت:

  سلام من پسرم 20 سالم قدم 170 آیا امکانش هست با قرص افزایش داشته باشه یا خیر

  1. shahinfar گفت:

   درود بر شما
   خیر پسرها تا 19 سالگی رشد میکنن و گاها تا 20 سالگی هم رشد دارن اما وقتی صفحه رشد بسته میشه هیچ راهی جر جراحی نداره ، اگه مایل بودین به جراحی افزایش قد با شماره زیر تماس بگیرید
   ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

 2. الناز گفت:

  سلام من تازه ۱۷ سالم شده قدم ۱۶۰ هستن بنظرتون میشه با مصرف دارو ۱۶۴ بشم؟

  1. shahinfar گفت:

   درود بر شما
   خیر شما تو سن رشد نیستین . شاید با ورزش های کششی و حرکات خاص تا یکی دو سانت دیگه رشد کنین . اما از نظر ما با جراحی میتونین دوباره رشد کنین
   با شماره زیر تماس بگیرین .
   ۰۹۳۵۸۵۴۰۸۹۳

 3. Kosar گفت:

  سلام من ۱۵ سالم هست درواقعا تازه تو ۱۵ سالگی قدم گذاشتم میتونم از این دارو استفاده کنم قدمم هم ۱۵۸ هست ؟

  1. سروش تیموری گفت:

   سلام من ۱۳ سال و نه ماهمه پسرم قدم ۱۵۶ هست به نظره شما آل آرژانتین ۱۰۰۰ مصرف کنم یا ۵۰۰ و چه قدر هم به قدم افزایش میدهد

   1. shahinfar گفت:

    درود بر شما
    سن شما مناسب مصرف این دارو هستش اما فرقی نمیکنه هر کدومو خواستین استفاده کنید توسط پزشک تجویز بشه

 4. امیر گفت:

  سلام من 17سالمه پسر هستم
  قدم168هست می‌خوام بلند بشم بنظرتون چه داروی بخورم

  1. shahinfar گفت:

   درود بر شما
   احتمالا با ورزش های کششی تا 20 سالگی 2 یا 3 سانتی متر دیگه جای رشد دارین اما برای رشد مجدد تنها میتونین جراحی افزایش قد رو انتخاب کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *