مقالات پزشکی

علت سرد شدن زانو به پایین چیست ؟

علت سرد شدن زانو به پایین
علت سرد شدن زانو به پایین

علت سرد شدن زانو به پایین

تعدادی از افرادی که به آسیب زانو مبتلا هستند شکایت می کنند که در طول زمستان با تغییر آب و هوا درد زانوی آنها نیز تغییر می کند, اینکه با تغییر یک فصل آسیب های ارتوپدیک نیز تغییر می کند امری کاملا طبیعی است , به طور معمول آسیب های زانو به علت سردی هوا نیز دچار تغییر می شوند , گاهی سرد شدن زانو در قسمت پایین پا یعنی ساق زانو رخ می دهد علت سرد شدن زانو به پایین می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم. تیم جراحی بهار طب کاران با خدمات جراحی رشد قد ، رشد استخوان کوتاه ، تعویض مفصل لگن و تعویض مفصل زانو در خدمت شماست . برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • علت سرد شدن زانو به پایین
  • برای سردی پا به چه پزشکی مراجعه کنیم ؟
  • راه کارهای مهم برای درمان سردی پا
هزینه تعویض مفصل زانو چقدر است  ؟

علت سرد شدن زانو به پایین

کم خونی و سردی ساق پا :

از جمله علت سرد شدن زانو به پایین و سردی ساق پا کم خونی است کم خونی زمانی رخ می دهد که تولید گلبول قرمز کمتر از حد نرمال باشد کم خونی به واسطه کمبود آهن در بدن رخ می دهد گلبول قرمز و هموگلوبین اکسیژن را بدن منتقل می کنند در صورت کم بودن میزان هموگلوبین در بدن تولید گلبول قرمز سرشار از اکسیژن برای گرم نگه داشتن پاها وجود ندارد .

بارداری :

سردی پا در دوران بارداری غیر طبیعی و دو از انتظار نیست زیرا در دوران بارداری میزان هورمون تغییر کرده و بر سیستم عصبی , جریان خون و دیگر اندام ها تأثیر می گذارد از طرفی نیز حالت تهوع و استفراغ صبحگاهی نیز می تواند موجب احساس سرما شود

تیروئید کم کار و سردی ساق پا :

در صورتی که غده تیروئید هورمون تیروئید را به اندازه کافی تولید نکند متابولیسم یا سوخت و ساز بدن تحت تأثیر قرار میگیرد به دلیل اینکه متابولیسم هم ضربان قلب و هم دمای بدن را کنترل می کند تیروئید کم کار می تواند موجب کاهش گردش خون و در نتیجه سردی پاها شود .

درمان کوتاهی پا با جراحی ممکن است  ؟

دیابت و سردی ساق پا :

مشکلاتی که برای پای افراد مبتلا به دیابت ایجاد می شود ناشی از اختلالات عصبی محیطی و کم شدن جریان خون اندام می باشد  که دیابت دلیل آن است کف پا دورترین قسمت بدن از قلب بوده و نسبت به دیگر بافت های بدن خون کمتری دریافت می کند به همین علت در هوای سرد نخستین جایی از اندام ها که سرد می شود پاهاست .

سندروم رینود و سردی ساق پا :

سندروم رینود در دانش پزشکی به کاهش چشمگیر جریان خون در رگ های دست یا پا و یکی از علت های سرمای شدید است ؛ افرادی که مبتلا به بیماری رینود هستند بدن انها نسبت به سرما حساس بوده و واکنش بیشتری نشان می دهد با سرد شدن هوا فرد در انگشتان دست و پا احساس کرخی و تغییر رنگ حس می کند و با گرم شدن هوا احساس سوزن سوزن شدن و قرمزی در انگشتان دست و پا ایجاد می شود .

از دیگر دلایل سرد شدن ساق پا کفش نامناسب , سندروم کمپارتمان , التهاب تاندون , کف پای صاف و اسپاسم عضلانی که ممکن است به علت گرفتگی عضلات , در اثر کم آبی بدن , کمبود مواد معدنی مانند کلسیم , پتاسیم و استرس باشد .

برای سردی پا به چه پزشکی مراجعه کنیم ؟

در صورتی که سردی دست و پا برای شما آزاد دهنده است که در کیفیت زندگی شما تأثیر منفی گذاشته است توصیه می شود به کلینیک های ارتوپدی مراجعه نمایید پزشک می تواند علت سردی دست و سردی پا یا هر دو را بررسی نماید و درمان مناسب را برای شما پیشنهاد کند .

راه کارهای مهم برای درمان سردی پا

روش درمان سردی ساق پا به علت بروز آن بستگی دارد ممکن است پزشک شما تغییر سبک زندگی , نوشیدن آب کافی , گذاشتن بالش زیر پا هنگام استراحت و دراز کشیدن و ورزش منظم را برای بهبود گردش خون توصیه کند همچنین شما می توانید با مدیریت هر نوع بیماری زمینه ای که موجب سردی پا می شود که موجب سردی پا می شود به درمان ان بپردازید و اینکه گفتیم علت سردشدن زانو به پایین کم خونی , کم کاری تیروئید و.. است که پزشک در این رابطه داروهای مناسب را برای شما تجویز می کند

عمل عمل رشد قد چنده  ؟
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *