مقالات پزشکی

سرطان استخوان چیست ؟

سرطان استخوان چیست ؟
سرطان استخوان چیست ؟

سرطان استخوان چیست ؟

سرطان از بیماری های شایع بوده که در سراسر جهان افراد زیادی به آن مبتلا شده اند هر چند که نام این بیماری وحشت و ترس زیادی را برای بیمار و خانواده بیمار به همراه می آورد اما با پیشرفت هایی که امروزه صورت گرفته نقطه امیدی برای غلبه به ان می باشد از سرطان های بسیار نادر که کمتر از یک درصد سرطان ها را تشکیل می دهد سرطان استخوان است این بیماری مانند دیگر سرطان ها از رشد غیر طبیعی سلول ها در هر استخوانی در بدن شروع می شود و اکثرا کودکان و تعداد زیادی از بزرگسالان را مبتلا می کند برای درمان ای نوع سرطان علاوه بر جراحی از پرتو درمانی و شیمی درمانی استفاده می شود . کلینیک تخصصی بهار طب کاران با خدمات جراحی استخوان فمور و  تیبیا جهت افزایش رشد قد با  جدیدترین متد روز دنیا در خدمت شماست . جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید و یا همراه ما باشید با  :

  • 3 مورد از رایجترین سرطان استخوان
  • آیا می توان از سرطان های استخوان پیشگیری نمود
  • علایم سرطان استخوانی

هزینه جراحی افزایش قد

3 مورد از رایجترین سرطان استخوان

میلیوم متعدد :

این نوع یکی از شایعترین سرطان استخوان بوده که با ایجاد تومور در مغز استخوان بیشتر افراد مسن را درگیر می کند این نوع سلول های و سلول های سرطانی به جای تولید آنتی بادی های مفید پروتئین های غیر بادی تولید می کند علایم این بیماری شامل ؛ کاهش وزن , عفونت مکرر , گیجی , خستگی , کاهش وزن , بی حسی در پا , تشنگی زیاد یبوست و حالت تهوع است .

درمان میلیوم متعدد :

گزینه های درمانی برای این بیماری عبارتند از درمان های دارویی هدفمند , شیمی درمانی , پرتو درمانی , پیوند مغز استخوان کورتیکو استروئیدها

استئوسارکوم :

این نوع بیماری سرطان استخوانی سلول های بدخیم استخوان غیر عادی تولید میکنند با اینکه این بیماری در کودکان و نوجوانان بیشتر است اما می تواند همه سنین را درگیر کند علایم این بیماری شامل , درد اندام , تومور و برجستگی در ناحیه مبتلا , محدودیت حرکتی زانو و نیز ممکن است با رشد تومور استخوان دچار شکستگی شود .

مشاوره جراحی مفصل شارکو

درمان استئوسارکوم :

درمان این نوع سرطان با توجه به سن و سلامت عمومی بیمار , محل تومور , وجود بیماری دیگر و نوع زیرگروه استئوسارکوما صورت میپذیرد با اینکه درمان هر فرد متفاوت است بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری با ترکیب روش جراحی وسیع و شیمی درمانی درمان می شوند .

کندروسارکوم :

کندرو سارکوم نوعی سرطان استخوان بوده که در سلول های غضروف به وجود می آید این بیماری بر روی غضروف های فمور , لگن , بازو , زانو و یا حتی دنده ها تأثیر می گذارد علایم این بیماری شامل , درد زیاد در محل عارضه هنگام ساعات شبانه یا فعالیت جسمانی و مشکل در حرکت دادن آن قسمت از بدن است افراد بالای چهل سال بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند برای تشخیص این عارضه تست های لازم از جمله معاینه جسمانی بیمار , تست های عکس برداری و بیوپسی را انجام می دهد .

درمان کندروسارکوم :

درمان این نوع سرطان استخوان به به گرید تومور , موقعیت , سن و سلامت کلی بیمار بستگی دارد اصلی ترین درمان این بیمری عمل جراحی است که پزشک علاوه بر تومور بخشی از اطراف بافت سالم را تخلیه نموده و رد این صورت بیمار به ایمپلنت , پیوند استخوان یا پیچ و مهره برای محافظت از استخوان پیدا خواهد کرد در صورت ایجاد تومور در نزیدک مفصل ممکن است که تعویض مفصل نیز ضرورت یابد همچنین می توان به سرمادرمانی و پرتو درمانی اشاره نمود .

آیا می توان از سرطان های استخوان پیشگیری نمود

در حال حاضر هیچ روش شناخته شده ای برای جلوگیری از سرطان استخوان وجود ندارد تشخیص به موقع و زود هنگام آن فرصتی مناسب برای درمان موفقیت آمیز بیماری است .

علایم سرطان استخوانی

علایم سرطان استخوانی زانو , درد , ورم زانو , وخیم شدن درد در شب و ورزش کردن ,لنگ زدن کودکان و یا شکستگی استخوان

  • علایم سرطان استخوانی قفسه سینه ؛ شکستگی و درد , تهوع , گیجی , سردرد , زردی و تورم ناحیه شکم
  • علایم سرطان استخوانی ساق پا , درد استخوان , تورم , حساسیت , درداستخوان در شب , کاهش وزن و گاهی اوقات توده قابل لمس
  • علایم سرطان استخوانی لگن , استخوان ضعیف یا شکننده , جرم متورم و قابل لمس در ناحیه , تب , عرق شبانه , خستگی کاهش وزن
پای کلاب فوت چیست  ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *